Şifanın Adresi “Afyon Kaplıcaları”

Termal sular, tarihten günümüze kadar kullanılan alternatif bir tedavi yöntemidir. Bu sulara iyileştirici gücünü kazandıran içerisinde bulunan minerallerdir. Türkiye’nin birçok bölgesinde kaplıcalara rastlayabilirsiniz ancak tedavi için kullanılmadan önce içindeki mineral oranı ve hijyen testlerinden geçmesi gerekmektedir. Testleri geçen termal sular, cilt, eklem veya sinir hastalıkları gibi birçok alanda tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Hatta sakatlık yaşayan sporcular daha hızlı iyileşmek için kaplıcalara gittiği bilinmektedir. 

Afyon Kaplıcaları Suyunun Değerleri Nelerdir - otel termal havuz

Afyon, Yalova, Ankara, Denizli (Pamukkale) gibi yerlerde yıl içerisinde çok sayıda ziyaretçi ağırlayan termal tesisler bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında talebin artmasıyla termal oteller fiyatlarında artışa gider. Bunun önüne geçmek, ucuza bir termal tatili için erken rezervasyon ya da kaplıca turları fırsatlarından yararlanmak gerekmektedir. 

Afyon Kaplıcaları ve Termal Oteller

Kaplıca Suları Nasıl Oluşur, Neden Yararlıdır? - termal havuz

Afyon kaplıcaları sadece ülkemiz için değil dünyada da bir marka olmayı başarmıştır. Özellikle Afyon’un Sandıklı ve İhsaniye bölgeleri termal açıdan oldukça zengin ve çok sayıda kaplıca bulunmaktadır. Budan Termal Otel, Özgül Termal Tatil Köyü, İkbal Thermal Hotel, Akrones Thermal Spa Afyon’un en iyi termal oteller listesinin başındaki tesislerdir. 

grand-Grand Özgül Termal

Afyon’da bulunan termal otellerinin hepsinde Spa merkezi, Türk hamamı, buhar odası, jakuzi, sauna, çamur banyosu ve haliyle sıcak suyla dolu, şifa dağıtan havuzlar bulunmaktadır. Cilt, eklem veya diğer hastalıkların tedavisi için gelen ziyaretçiler, problemlerini belirttiği takdirde doktor gözetimi altında tedavi olabiliyorlar. 

Belirtmekte fayda görüyoruz, ister tedavi için isterse dinlenmek ve rahatlamak olsun otelde bulunan doktorlara danışmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü termal havuzların içinde ne kadar süreyle kalınması gerektiği konusunda pek fazla bilgi sahibi değiliz ne yazık ki. “Her şeyin fazlası zarar” olduğu gibi gereğinden fazla sıcak suya maruz kalmakta vücuda zarar vermeye başlamaktadır. 

Afyon Termal Otel Fiyatları

Kış Ayında Tercih Edilebilecek Kaplıcalar - termal havuz


Yazının başında da yazdığımız gibi özellikle kış döneminde ve Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı veya okulların sömestr döneminde fiyatlar artmaktadır. Sakin bir dönemde gitmeyi tercih ederseniz, kişi başı günlük ortalama 250 – 300 TL arasında bir fiyata kalabilirsiniz. Ancak yoğun dönemlerde otel fiyatları 450 TL’ye kadar çıkmaktadır. Afyon termal otellerinin birçoğunda 1. çocuk için ücret alınmamaktadır. Ucuza termal tatil yapmak için size uygun oteli bulmak ve mümkünse erken rezervasyon yaptırmak oldukça önemlidir.

Cevap bırakın