Termal Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğanın sunmuş olduğu en büyük zenginliklerden biri de elbette ki şifalı su kaynakları olan kaplıcalardır. Kaplıcalar Türkiye’de bir hayli yaygın olsa da hepsinin sıcaklık ve mineral değerleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden gidecek olduğunuz termal otel sizin istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Bunun için önceden araştırmalı ve hangi otele gideceğinize öyle karar vermelisiniz. Bazı kaplıca otellerinde odalarda termal su bulunurken bazılarında ise bu imkan bulunmamaktadır. Sadece belli alanlarda termal havuz ve hamamlar yer almaktadır. İstediğiniz zaman kolaylık termal suya erişebilmek ve dilediğiniz kadar faydalanabilmek için odalarında termal su bulunan otelleri tercih etmelisiniz.

Termal Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler - oda banyo

Termal Otel Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Termal otel seçiminde bazı noktalara ve hususlara dikkat ederseniz daha doğru bir tercih yapmış olursunuz. Kaplıca oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasından en önemlileri ise şunlardır:

  1. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan tesisleri tercih ediniz. Böylelikle sağlığınızı garanti altına almış olursunuz.
  2. Odalarında özel termal su bulunan otelleri tercih ederseniz sizin için daha kullanışlı ve rahat olacaktır.
  3. Otellerin termal durumunun yanı sıra eğlence ve dinlenme bakımından da istediğiniz koşullara sahip olmasına dikkat ediniz.
  4. Ulaşım konusunda rahat bir konumda yer alan kaplıcayı tercih ederseniz sizin için daha kolay olacaktır.
  5. Tesislerinde uzman doktor barındıran, çocukları emanet etmek için çocuk kulübü olan otelleri tercih etmelisiniz. Aynı zamanda tesislerin temizlik ve hijyen koşullarına uyup uymadığını, havuzların, hamamların ve çamur kürlerinin temizliği konusunda da dikkatli olmalı, detayları öğrenmeli ve araştırmalısınız.

Termal Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Andaz Peninsula Papagayo Resort

Odalarda Bulunan Termal Suyun Önemi

Termal otellerin bazılarında her odada termal su havuzları, jakuzileri ve içme suları bulunmaktadır. Bu sayede banyo kürü, buhar kürü, içme kürü gibi birçok kür türünden doktorların müsaade ettiği derecede rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Bazı otellerde odalara özel termal su bulunmamakta onun yerine toplu olarak kullanılan sıcak su havuzları, banyoları, hamamları yer almaktadır. Bu kullanım ve hijyen açısından bir hayli zor bir durum olduğu için her odasında termal su bulunan otelleri tercih etmenizde yarar vardır.

Cevap bırakın