SGK’nın Afyonkarahisar kaplıcalarını karşılıyor mu?

SGK’nın Tedavi Bedelini Ödediği Kaplıcalarda Afyon Var mı?

Fizik tedavide yeni teknolojik yöntemlerin yanı sıra doktorlar pek çok hastaya kaplıca tedavisini uygun görüyor. Sağlık uygulama tebliğine göre ülkemizde pek çok kaplıca SGK tarafından fizik tedavi kapsamı ve ya diğer hastalıklar ile ilgili tedavi kapsamına girdiğinde ödemesi karşılanıyor. Bu kaplıcalar arasında Afyonkarahisar kaplıcaları da yer alıyor. Bu kaplıcalarda sağlık bakanlığınca işletme izninin olması gerekiyor. Sağlık Bakanlığınca denetlenen ve işletme izni olan kaplıcalar resmi olarak SGK kapsamında değerlendiriliyor. Kaplıca tedavisi uygun görülen hastalar böylece tedavilerini sosyal güvenlik kurumu desteği ile resmi olarak kaplıcalarda sürdürebiliyorlar.

SGK’nın Afyonkarahisar kaplıcalarını karşılıyor mu? - spa

Sağlık Bakanlığınca onayı olmayan ve işletme izni bulunmayan kurumlarda hastaların bedelleri kurum olarak karşılama kapsamına girmiyor. Genel sağlık sigortası bulunan hastaların sağlık bakanlığınca yol masrafları ve refakatçi ücretleri gibi maddi gerekçeler sosyal güvenlik kurumunca karşılanıyor. Afyonkarahisar kaplıcaları ülkemizin sayılı kaplıcalarından biri olarak pek çok işinin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

SGK’nın Afyonkarahisar kaplıcalarını karşılıyor mu - ikbal otel

Hangi Kaplıcalar SGK Kapsamında Yer Alıyor?

Ülkemiz adeta bir kaplıca cennetinin içerisinde yer alıyor. Dört bir yanda yer alan kaplıca sularının her bölgedeki su değeri nedeni ile farklı farklı hastalıklara çözüm bulması nedeni ile pek çok kişi şifa bulmak amacı ile tercihlerini bu yönde yapıyor. Afyon kaplıcaları da pek çok kişinin tercih ettiği kaplıcalar arasında yer alıyor. Kaplıcalar Afyon bölgesinde pek çok ilçe dahilinde çoğu kişinin tercihi arasında yer alıyor. SGK kapsamında Afyon Sandıklı kaplıcaları dahil olmak üzere Ankara’da bulunan bazı kaplıcalar, Balıkesir bölgesindeki kaplıcalar, Aydın’da bulunan bazı kaplıcalar, Bursa, Denizli Pamukkale, Eskişehir, Kütahya Emet kaplıcaları, Kütahya Simav kaplıcaları, Manisa Salihli kaplıcaları, Sivas, Yozgat gibi pek çok kaplıca bölgesi SGK kapsamında ödemesi gerçekleştirilen yerler olarak Sağlık Bakanlığınca ödemesi gerçekleştirilen yerler arasında yer alıyor.

SGK’nın Afyonkarahisar kaplıcalarını karşılıyor mu - oda

Cevap bırakın