Sağlık Dolu Bir Tatil İçin “Afyon Termal Oteller” (1. Bölüm)

Tarihi M.Ö 200’lu yıllara dayanan ve dönemin en önemli ticaret yolu olan “İpek Yolu’nun” geçtiği Afyon, zengin yeraltı Afyon kaplıca kaynakları ile adeta ziyaretçi akınına uğramaktadır. 

İçeriğinde bulunan mineraller ve yüzde sıfır bakteri oranıyla iyileştirici güce sahip olan termal sular, eski zamanlarda insanlara “mucize” olarak sunulmaktaymış. Pek çok efsaneye de konu olan Afyon kaplıcaları, ülkemizin en önemli turizm bölgelerinden biridir.

Bu yazımızda, sizler için “Afyon Termal Oteller” listesinin ilk bölümünü hazırladık. Afyon’da bulunan diğer termal oteller için Kendine Zaman Ayırmak İsteyenlere “Afyon Termal Oteller” (2. Bölüm) yazımıza göz atabilirsiniz. 

Şehirde bulunan kaplıca ve termal merkezleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Ege’nin Sağlık Bekçisi “Afyon Termal Merkezleri ve Kaplıcaları” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Afyon Termal Oteller Listesi ve Fiyatları

Özgül Termal Tatil Köyü

grand-Grand Özgül Termal

Afyon’un en çok tercih edilen Gazlıgöl kaplıca bölgesinde bulunan Özgül Termal Tatil Köyü, 5’i açık toplam 7 adet havuzu, spa merkezi, masaj salonu ile ziyaretçilerinin iyi vakit geçirmesi için her şey düşünülmüştür. Yarım pansiyon konseptiyle hizmet veren tesis Afyon termal otelleri arasında en çok tercih edilen ve en fazla olumlu yoruma sahip tesistir demek yanlış olmayacaktır. 

Özgül Termal Tatil Köyü fiyatı ise gecelik kişi başı 215 TL civarındadır ancak dönemine göre fiyat değişkenlik gösterebilir. 

İkbal Thermal Hotel & Spa

Afyon Kaplıcaları Suları Tüm Stresinizi Azaltır - İkbal Termal

115 bin metrekare alan üzerine kurulmuş, ihtişamlı mimarisiyle dikkat çeken İkbal Thermal Hotel, “Oda Kahvaltı” konseptiyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Rahat ve konforlu odalara sahip, yeşil alanın bol olduğu tesiste, alış-veriş yapabileceğiniz dükkanlar, spa merkezi, spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzları bulunmaktadır. İkbal Thermal Hotel’in gecelik fiyatı dönemine göre farklılık gösterse de ortalama 370 TL civarındadır. 

Ng Afyon Wellness Convention

Hafta sonu tatili için Afyon kaplıcaları - ng güral hotel

Toplamda 428 odası ve yarım pansiyon konseptiyle misafirlerini ağırlayan Ng Afyon Wellness Convention, Afyon sanatçılı otelleri arasında yer almaktadır. Ziyaretçiler, 2020 yılbaşı gecesi Bülent Serttaş’ın sevilen şarkılarıyla merhaba diyebilecek. Spa merkezi, Aquapark, Fitness Center, masaj ve hamam hizmeti sunan Ng Afyon Wellness Convention, Afyon termal oteller arasında yüksek sayıda olumlu geri dönüşe sahip olan tesislerden biridir. Otelin gecelik fiyatı 300 TL civarındadır. 

May Thermal Resort

May Thermal Resort & Spa

Afyon’un Sandıklı ilçesinde Thermal Resort, modern mimarisi ve konforun ön planda olduğu dekorasyonu ile şehrin yeni otellerinden biridir. Birbirinden lezzetli yemekleri tadabileceğiniz, Spa merkezinde kendinizi şımartabileceğiniz, açık ve kapalı yüzme havuzları ile eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz ve termal havuzları ile şifa bulabileceğiniz bir tatil isteyenler için yerinde bir tercih olacaktır. Yarım pansiyon konseptiyle hizmet veren tesisin gecelik fiyatı yaklaşık 220 TL’dir. Afyon sanatçılı oteller arasında yer alan tesiste, 2020 yılbaşı gecesi Zara sahne alacaktır.

Mcg Çakmak Thermal Hotel

MCG Çakmak Termal Otel

2017 yılında hizmet vermeye başlayan Mcg Çakmak Thermal Hotel, Afyon’un en yeni otelleri arasında yer almaktadır. Tüm hepsi geniş ve konforlu olmak üzere toplam 178 odası bulunmaktadır. Tesis içerisinde kadın ve erkekler için ayrı kullanılan 2 adet kapalı termal havuz bulunmaktadır. Otel içinde spa merkezi, hamam, masaj salonu, sauna, kapalı yüzme havuzu yararlanabileceğiniz hizmetleri arasından sadece birkaçıdır. Lüks ve şık bir tasarıma sahip otelin gecelik fiyatı 285 – 300 TL arasında değişmektedir. 

Budan Termal Spa Otel

Budan Termal Spa Otel

Beyaz üzerine mavi panjurlarıyla Ege esintisi yaşatan Budan Termal Spa Otel, yarım pansiyon konseptiyle hizmet vermektedir. Termal suyun tüm tedavi yöntemlerini bir otelde arıyorsanız Budan Termal, doğru tercih olacaktır. Banyo tedavisi, egzotik çamur ve bataklık mağarası, doktor balıklar, tuz mağarası, ozon terapisi, detoks hizmeti ve daha birçoğuna tek bir otelde ulaşabilirsiniz. Otelin bu kadar imkanı olunca birazcık pahalı olması kaçınılmazdı. Budan Termal Spa Otel’in gecelik fiyatı 385 TL civarındadır.

NOT: Otel fiyatları gittiğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Cevap bırakın