Ömer Kaplıcası ve Faydaları

Afyonkarahisar ve Kütahya kara yolu arasında bulunan Ömer Kaplıcası il merkezine 15 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezinden kalkan servisler ile ulaşımı çok rahattır, sadece 20 dakika içerisinde kaplıcalara ulaşabilirsiniz. 100 yıldır çevre halkına ve ziyaretçilerine hizmet veren Ömer Kaplıcası şifalı suları ve bir çok hastalığa tedavi olması ile bilinir.

Ömer Kaplıcası ve Faydaları - termal havuz

Ömer Kaplıcası Faydaları

Kaplıca suları mineral yönünden zengindir ve gazlı su kategorisine girmektedir. İçeriğinde özellikle bol miktarda sodyum, demir, potasyum, magnezyum, kalsiyum gibi çok faydalı mineraller bulunmaktadır. Bu mineraller insan sağlığı açısından kritik önem arz ederler. Kaplıca sularının sıcaklığı ise ortalama olarak 50 derecedir. Eklem hastalıkları, metabolizma bozuklukları, damar tıkanmaları, kısırlık gibi rahatsızlıklarda Ömer kaplıcası sularının tedavi niyetine kullanıldığı bilinmektedir. Solunum yolunu açması ile neredeyse tüm solunum yolu hastalıkları için de faydalı bir kaplıca suyuna sahiptir.

Ömer Kaplıcası ve Faydaları - termal oteller

Ömer Kaplıcası ve Özellikleri

Kaplıca alanında villa, yataklı apart otel ve birçok konaklama tesisi bulunmaktadır. Bu tesislerin bir çoğunda banyo suyu, kaplıca sularından gelmektedir. Bu sayede umumi havuzları kullanmak istemeyen ziyaretçiler de tedavilerini ev ortamında gerçekleştirebilirler.

Otellerde olimpik yüzme havuzu, çocuk havuzları, fitness center, eğlence mekanları gibi imkanlarda bulunmaktadır. Afyonkarahisar ilinde bulunan kaplıca ve termal bakım merkezleri konum olarak il merkezine çok yakın olduğu için yılın her döneminde kalabalık olmaktadır. Şifalı suları sebebiyle birçok insanın müdavimi olduğu kaplıcalara siz de şifa bulmak adına gelebilirsiniz.

Ömer Kaplıcasına Nasıl Gidilir?

Ömer kaplıcası Afyonkarahisar merkezde bulunduğu için ulaşım konusu çok rahattır. Şehir merkezinden kaplıcalara servis kaldırılmaktadır, öncesinden anlaştığınız termal oteli telefon yolu ile arayarak servislerin konumunu ve saat kaçta kalkacağı gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın