Kendine Zaman Ayırmak İsteyenlere “Afyon Termal Oteller” (2. Bölüm)

Termal sular bakımından zengin yeraltı kaynaklarına sahip olan ülkemizde hastalıklara şifa olduğu kabul edilen birçok kaplıca bulunmaktadır. Pamukkale, Oylat kaplıcaları, Yalova kaplıcaları, Ankara termal otelleri ve daha birçoğu çeşitli hastalıkların iyileşmesine olanak sağlayan şifalı sulara ev sahipliği yapmaktadır. Bu kaplıcalar içerisinde tarihi çok eskiye dayanan ve efsanelere konu olmuş Afyon kaplıcaları bulunmaktadır.

Çok eskilerde meydana gelen depremler ile oluşan Afyon kaplıcalarını detaylı olarak incelemek için Ege’nin Sağlık Bekçisi “Afyon Termal Merkezleri ve Kaplıcaları yazımızı ve Afyon’da bulunan diğer oteller için Sağlık Dolu Bir Tatil İçin “Afyon Termal Oteller” (1. Bölüm) yazımıza göz atabilirsiniz.

Afyon Termal Oteller Listesi ve Fiyatları

Gürses Termal

Gürses Termal Otel

Afyon Sandıklı bölgesinde yer alan Gürses Termal Otel, yeşilliğin arasında temiz ve sağlıklı bir tatil yapmayı planlayanlar için uygun seçim olacaktır. Yarım pansiyon konsepti ve toplam da 134 odası ile ziyaretçilerini ağırlayan tesiste, açık ve kapalı yüzme havuzu, çamur banyosu, masaj salonu, aquapark bulunmaktadır. Kendinizi küçük, şirin bir kasabada tatil yapıyormuşsunuz gibi hissedebileceğiniz Gürses Termal Otel’in gecelik fiyatı 137 TL civarındadır. 

Akrones Thermal Hotel & Spa

Akrones Thermal Spa & Convention Sport Hotel

Afyon’un en lüks termal oteli diyebileceğimiz Akrones Thermal Hotel, 2016 yılında hizmete girmiştir. 97 bin metrekare alana kurulu olan tesis, farklı seçeneklere sahip 317 oda bulunmaktadır. Gerek mimarisi gerek mobilyaları gerekse tasarımıyla lüksü hissedebileceğiniz otelde, Spa merkezi, Thai masajı, tuz odası, jakuzi, çamur banyosu, sauna, kar çeşmesi, açık ve kapalı havuz, Aquapark kullanabileceğiniz imkanlar arasındadır. Balayı oteli konseptine de giren Akrones Thermal Hotel’in gecelik fiyatı diğer otellere nazaran oldukça yüksek, fiyatlar 900 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir. 

Sandıklı Thermal Park Hotel

Sandıklı Thermal Park Hotel

Afyon’un Sandıklı ilçesinde yer alan Sandıklı Thermal Park, açık ve kapalı yüzme havuzları, Spa merkezi, hamam, masaj salonunun yanı sıra bilardo, bowling, masa tenisi oynayabileceğiniz eğlence merkezleri bulunmaktadır. 40 bin metrekare alana kurulu olan tesis toplamda 226 odası ve yarım pansiyon konseptiyle hizmet vermektedir. Çocuklara özel alanları ve mini club’leriyle ailecek bir tatile elverişli olan Sandıklı Thermal Park’ın gecelik fiyatı 300 TL civarındadır.  

Korel Thermal Resort Clinic & Spa

Korel Thermal Resort Clinic & Spa - termal oteller

Bölgedeki Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı olan tek oteli olan Korel Thermal Resort Clinic Hotel, rehabilitasyon ve fizik tedavileri amacıyla hizmet vermektedir. Tabi ki bu otele gidebilmek için hasta olmanız gerekmiyor, dinlenmek ve enerjinizi geri kazanmak içinde konaklayabilirsiniz. 329 odasıyla oldukça büyük bir tesis olan Korel Thermal Resort, yarım pansiyon konseptiyle hizmet vermektedir ve otelin gecelik fiyatı 470 TL civarındadır. 

Ceylan Termal Sağlıklı Yaşam Köyü

Ceylan Termal Sağlıklı Yaşam Köyü - taş evler

Termal tatilini köy tarzında, rengarenk evler ve önlerinde bahçelerin olduğu, toplamda 30 odası bulunan sıcak, samimi bir ortam arayanlar, Ceylan Termal Sağlıklı Yaşam Köyü’nü tercih etmeliler. 2013 yılında hizmet vermeye başlayan tesis, 15 bin metrekare alan üzerine inşa edilmiştir. Kişiye özel termal havuz bulunan odaları ile otelin gecelik fiyatı oldukça uygun. Ceylan Termal Sağlıklı Yaşam Köyü’nde geceliği 100 TL vererek konaklayabilirsiniz. 

NOT: Otel fiyatlar gittiğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Cevap bırakın