Kaplıca Suyu ve Dinlendirici Özelliği 

Kaplıca Suyu ve Dinlendirici Özelliği 

Türkiye yer altı kaynakları açısından oldukça zengindir. Buna bağlı olarak her bölgede kaplıca suyu görülebiliyor. Kaplıca suyu mineral açısından oldukça zengindir. Ayrıca mineralleri de kayalardan alarak yüzeye ulaşması sayesinde hastalıklara da iyi geliyor. Kaplıca sularının değerleri farklıdır. Her bölgede farklı olmasından dolayı iyi geldiği hastalıklarda değişkenlik gösterir. Daha çok kireçlenme sorunu yaşayanlar için kaplıca ideal bir seçim olacaktır. İnsan vücudu için yararlı olan kaplıca suyundan sizde yararlanarak sağlık bulabilirsiniz. Kaplıcalar Afyon bölgesinde gelişmiş bir konumda yer alır.

Kaplıca Suyu ve Dinlendirici Özelliği - doğal kaynak suyu

Kaplıca Suyu Özellikleri

Kaplıca suyunun içerisinde yer alan mineraller cildin yenilenmesinden daha güzel bir cilde sahip olmanıza kadar size yardımcı olur. Bundan dolayı kaplıca kürü uygulaması yaparak sizde kullanım sağlayabilirsiniz. Kaplıca suyunun içerisinde yer alan mineral oranları bilimsel olarak tespit edilerek size sunulur. Gittiğiniz bölgedeki kaplıcadan mineral değerlerini isteyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Mide, bağırsak rahatsızlığı çekenlerde kaplıca tedavisinden yararlanabilir. Ayrıca kaplıca tedavisi doktor tarafından da önerilebiliyor. Bu konuda doktorunuz ile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. SGK kapsamı içerisinde size verilen rapora gire kaplıca giderlerinizin karşılanması da SGK tarafından yapılıyor. Bu sayede sağlıklı bir dönem geçirebilirsiniz. Afyonkarahisar kaplıcaları hastalıkların tedavi edilmesi noktasında profesyonel bir hizmet sağlıyor.

Kaplıca Suyu ve Dinlendirici Özelliği - doğal kaynak suyunun faydaları

Kaplıca Suyunun Dinlendirici Özelliği Var mı?

Kaplıca suyunda belirli bir dönem kalma dinlendirici özelliğinden yararlanmanıza olanak sağlar. Afyon Sandıklı kaplıcaları suyunun dinlendirici özelliği sayesinde tüm yorgunluk belirtilerinden de uzaklaşabilirsiniz. Kendinizi daha dinç hissetmenize de yardımcı olması sayesinde yaşam kalitenizi de arttırabilirsiniz. Belirli dönemler içerisinde kaplıca suyundan sizde yararlanarak kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz. Kaplıca suyundan yararlanma yaşlı uzmanlar tarafından 5 yaş olarak belirlenmiştir.

 

 Kaplıca Suyu ve Dinlendirici Özelliği - kaynak suyu

Cevap bırakın