Hüdai Kaplıcaları ve Faydaları

Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde bulunan Hüdai kaplıcaları, şehrin diğer kaplıcaları gibi adeta bir şifa dağıtım merkezidir. İçerisinde yüzlerce apart ve otelin bulunduğu kaplıcaları diğerlerinden ayıran ise çamur banyolarıdır. Geniş yatak kapasiteli otelleri, hijyenik kahvaltı ve akşam yemekleri, eğlence alanları ve güzel doğası ile Hüdai kaplıcaları sizi güzel bir tatile çağırıyor.

Hüdai Kaplıcaları Faydaları

Hüdai kaplıcalarını dünyaca ünlü yapan yanı çok şifalı çamur banyolarıdır. Kadın ve erkek ayrı olmak üzere oluşturulmuş bu çamur banyoları tamamen doğaldır ve zengin mineral içeren çamur birçok hastalığında tedavisi için kullanılır. Hüdai kaplıcalarında su ve çamur banyosunun haricinde Türk hamamı imkanları da bulunmaktadır. Özellikle kaplıcaların biraz bunalttığı zamanlarda kafanızı dağıtmak için Sandıklı ilçesindeki açık hava parkları ve piknik alanları size ilaç gibi gelecek.

Hüdai Kaplıcaları ve Faydaları - termal oteller

Hüdai kaplıcalarından çıkan termal su 72 derece civarındadır ve bu birçok kaplıcada aranıp da bulunamayan bir imkandır. Suyun bu denli doğal bir sıcaklıkta olması özellikle eklem ağrısı çeken ziyaretçiler için harika bir tedavi sunmaktadır.

Hüdai kaplıcalarının asıl tercih edilme sebebi olan doğal çamur banyosundaki çamurlar ise 45 derecedir. Bu çamurlar termal su ve yöredeki saf toprağın karıştırılması sonucunda oluşturulmaktadır. Deri ve eklem rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Hüdai Kaplıcaları Özellikleri ve Hasta Kabulü

Hüdai kaplıcaları sağlık heyet raporu olma koşulu ile hasta kabul etmektedir. Bu sayede cebinizden hiç para çıkmadan da bu şifalı suların imkanlarından faydalanabilirsiniz. Romatizma, selülit, cilt ve deri hastalıkları, bağırsak hastalıkları, böbrek taşı düşürülmesi, kadın hastalıkları, kas ağrıları gibi rahatsızlıklar için Hüdai kaplıcaları suları bire birdir. Ayrıca son yıllarda yapılan araştırmalara göre bu kaplıcanın suları ruhsal bozukluk taşıyan insanlara da çok iyi gelmekte, kısa zamanda pozitif enerji ile doldurmaktadır.

Hüdai Kaplıcaları ve Faydaları - termal havuz

Cevap bırakın