Heybeli Kaplıcaları ve Faydaları

Afyonkarahisar ilinin Bolvadin ilçesinde bulunan Heybeli kaplıcaları yılın her mevsimi ortalama 56 derece sıcaklığa sahip şifalı sulara ev sahipliği yapmaktadır. İl merkezine sadece 20 km uzaklıkta olan bu şifa merkezinde ise birçok lüks, tam pansiyon ve yarı pansiyon termal oteller bulunur. Umumi kaplıca havuzlarında rahatlarken aynı zamanda daireniz içerisindeki özel banyonuzda da şifalı suları kullanabilirsiniz.

Heybeli Kaplıcaları Faydaları

Heybeli Kaplıcaları ve Faydaları - termal havuz

Bu şifalı suların başlıca faydası romatizmal hastalıklar üzerinde görülmektedir. Özellikle iltihaplı eklem romatizması ve bel, boyun fıtıkları gibi kemik hastalıkları için Heybeli kaplıcaları sularının şifalı olduğu bilinmektedir. Sedef gibi deri hastalıklarına da faydası olan bu şifalı sular aynı zamanda içilebilme özelliğine sahiptir. Sıcak şekilde içilmesi durumunda mide ve bağırsak rahatsızlıklarına da iyi gelen bu şifalı sular aynı zamanda hiç geçmeyen kronik ağrılar için de ilaç niyetine kullanılabilir. Farklı ve çoklu hastalıkları bulunan ziyaretçilerin doktorlarına danışmalarında ise her zaman fayda bulunmaktadır.

Heybeli Kaplıcaları Özellikleri

Heybeli Kaplıcaları ve Faydaları - termal oteller

Yazları kurak ve sıcak kışları ise oldukça soğuk olan iklimi ile Heybeli kaplıcalarının bulunduğu Bolvadin ilçesinin havasının dahi şifa olduğunu söyleyebiliriz. Kaplıca sularının kalsiyum yönünden çok zengin olması sebebiyle tüm kemik, sindirim, metabolizma, deri hastalıklarına doğal bir tedavi niteliğindedir. Kaplıca çevresinde bulunan termal otellerde ise bütçenize göre her şey dahil opsiyon taşıyan oteller bulunduğu gibi yarı pansiyon hizmet veren işletmeler de bulunmaktadır.

Heybeli Kaplıcalarına Ulaşım

Afyonkarahisar dışından gelecek ziyaretçiler, şehre havaalanı ve otogar yolu ile ulaşabilirler. Merkeze gelen ziyaretçilerimizin tesislere ulaşımı en fazla 20 dakika gibi kısa bir süreyi alacaktır. Şifalı suları ile binbir derde deva olan Heybeli termal ve kaplıca turizm merkezini en kısa zamanda ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın