Gecek Kaplıcası ve Faydaları

Afyonkarahisar ilinin doğal tedavi merkezi Gecek kaplıcası şehir merkezinden sadece 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şehir merkezinden direkt olarak kalkan servisler sayesinde hiçbir ulaşım sorunu yoktur. 70 dereceyi bulan sı sıcaklığı ile adeta bir jeotermal cennet olan Gecek kaplıcası içerisinde barındırdığı CO2 ile de gazlı sular kategorisine girmektedir. Oldukça şifalı olan Gece kaplıcası suyu Afyon bölgesinin yaradan tarafından aldığı o şifa kaynağından payını almıştır. Ülkemizin geleceği parlak termal turizm bölgelerinden bir tanesidir.

Gecek Kaplıcası ve Faydaları - termal oteller

Gecek Kaplıcası Faydaları

Gecek kaplıcası diğer birçok kaplıcamız gibi öncelikle romatizma gibi kemik hastalıklarına çok iyi gelmektedir. Buna ek olarak bu kaplıya özel şifalar da bulunmaktadır. Kaplıca suyunun özellikle iyi geldiği hastalıklardan bazıları şunlardır; nevralji, nevrit, ameliyat sonrasında kemiklerin kaynaması gereken hastalıklar, kadın hastalıkları.

Kaplıca suyu ayrıca içilebildiği için metabolizma hastalıklarının da tedavisinde kullanılır. Özellikle kilo veremeyen kişilerde metabolizma düzenleyici görev aldığı için kilo verdirmeyi sağlaması ile bilinmektedir.

Gecek Kaplıcası ve Faydaları - hamam

Gecek Kaplıcası Özellikleri

Kimyasal açıdan çok zengin olan Gecek kaplıcası suyunda onlarca farklı faydalı mineral bulunur. Bunların başlıcaları ise sodyum, klorür, lityum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, alüminyum, mangan, titan, kurşun ve sülaf olarak bilinmektedir. Bunların haricinde de yine onlarca farklı mineraldeki su bu kaplıca suyunun içerisinde bulunur.

Gecek kaplıcasında bulunan villa, otel ve yarı pansiyon türü konaklama yerlerinde tatilinizi yapabilirsiniz. Kaplıcalarda erkek ve kadınlara ayrı olmak üzere umumi havuzlar bulunurken aynı zamanda odalarda da özel şifalı banyolar bulunmaktadır. Heyet raporunuz olması durumunda devlet desteği ile termal tesislerde ücretsiz konaklama hakkınız olduğunu da hatırlatalım.

Gecek Kaplıcası ve Faydaları - termal oteller

Gecek Kaplıcasına Ulaşım

Afyonkarahisar ili merkezine konulan servis araçları sayesinde kaplıcalara ulaşım çok rahattır. Günün birçok bölümünde bu servisler 20 dakika civarında sizi kaplıcalara bırakmakta ve geri gitmek isteyenleri de şehir merkezine götürmektedir.

Cevap bırakın