Gazlıgöl Kaplıcaları ve Faydaları

Adeta doğal bir kaplıca merkezi olan Afyonkarahisar ilimizde bulunan Gazlıgöl bölgesi, adından da anlaşılacağı üzere çok doğal ve gazlı bir suya sahiptir. Sadece banyo yapılarak değil aynı zamanda içilebilir bir suya sahip olan Gazlıgöl kaplıcaları pek çok hastalığa şifa kaynağıdır. Mineral yönünden oldukça zengin bir içeriğe sahip olan Gazlıgöl kaplıca sularının içerisinde klorür, nitrat, karbonat, iyon ve çok çeşitli mineraller bulunmaktadır. Bu mineraller sayesinde Gazlıgöl kaplıcalarını ziyaret etmeniz sadece turistik bir seyahat değil aynı zamanda bağırsak rahatsızlıklarından, idrar yolları iltihaplanmasına kadar onlarca farklı iç hastalığında tedavisini bulmanızı sağlayacaktır.

Gazlıgöl Kaplıcaları ve Faydaları - termal oteller

Gazlıgöl Kaplıcalarının Faydaları

Yapılan araştırmalara göre Afyonkarahisar’ın Gazlıgöl kaplıcalarının 500’den fazla hastalık üzerinde olumlu etkisi olduğu saptanmıştır.  Normal kaplıcaların çok üzerinde bir sıcaklığa sahip olan Gazlıgöl kaplıcalarında suyun sıcaklığı yılın her döneminde 64 derecedir. Bu derece kaplıcanın ne kadar doğal ve faydalı olduğunun aslında önemli bir göstergesidir. Doktorların dahi tavsiye ettiği bu kaplıcalarda romatizma, kemik hastalıkları ve özellikle kireçleme hastalıklarına faydalar bulunmaktadır. Sadece iç hastalıklar değil, mineral ve doğal sıcaklığın verdiği etki ile deri hastalıklarında da suyun oldukça şifalı olduğu bilinmektedir. Son yıllarda bu şifalı suların hemoroid yani halk arasında basur hastalığını da %90 oranında geçirdiği tespit edilmiştir.

Gazlıgöl Kaplıcaları ve Faydaları - termal havuz

Afyon Gazlıgöl Kaplıcaları Özellikleri

Gazlıgöl kaplıcaları Afyonkarahisar – İhsaniye kara yolu üzerinde ve merkeze 20 km uzaklıktadır. Merkezden ulaşım araçları ile kaplıcalara gelmeniz yaklaşık olarak 30 dakika gibi kısa bir süre almaktadır.  Doğanın sunduğu sağlığı ayağınıza konforlu bir şekilde getiren Gazlıgöl termal otel ve kaplıcalarında tv, uydu, wi-fi, klima gibi standart imkanların tamamı bulunmaktadır. Ayrıca her odada termal havuz, otellerdeki spa merkezleri ve hijyene önem verilen restoranları ile Gazlıgöl kaplıcaları sizleri bekliyor.

Gazlıgöl Kaplıcaları ve Faydaları - hamam

Cevap bırakın