Cilt Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar

Ülkemizde cilt hastalıklarının tedavisinde önerilen birçok kaplıca bölgesi bulunuyor. Afyon bölgesinde yer alan Gazlıgöl kaplıcaları 40 ve 71 derecelik suları ile cilt hastalıklarının tedavisinde önerilen kaplıcalar arasında yer alır. Ayrıca cilt tedavisinde Kozaklı Nevşehir kaplıcaları da 27° ile 93°’yi bulan suları ile önemli derecede tedavi edici özelliği bulunan kaplıcaları arasında yer alır. İzmir Ilıca’da yer alan 42 derecelik şifalı sular da cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde tercih edilen yerler arasında bulunur. Ülkemiz zengin yer altı kaynakları nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin kaplıca tedavilerinde en çok tercih etmiş olduğu ülkeler ve bölgeler arasında yer alır. Bu nedenle ülkemizde bulunan şifalı ve mineralli suların tedavi edici özelliği bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlamış durumdadır.

Cilt Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar - afyon kaplıcaları

Ülkemizde Yer Alan Önemli Kaplıcalar

Ülkemiz zengin mineralli su kaynaklarının bulunduğu özel bölgelerden biridir. Ülkemizde çeşitli bölgelerde kaplıcalar bulunmakta olup her biri size özel termal hizmet sunar. Bu bölgelerden önemli olanlarından bazıları şekilde sıralanabilir;

  • Bolu Göynük Kaplıcaları: 33 derecelik kalsiyum bikarbonatlı suları ile özellikle romatizma hastalıkların tedavisinde tercih edilen yerler arasında bulunur.
  • Afyon Gazlıgöl Kaplıcaları: 40 ve 71 derecelik suları ile önemli hastalıkların tedavilerinde sıklıkla tercih edilen yerler arasında bulunur.
  • Nevşehir Kozaklı Kaplıcaları: 27° ile 93° arasında değişen kaplıcaları ile özellikle iltihaplı kadın hastalıklarının tedavisinde baş sıralarda yer alır.
  • Ankara Kızılcahamam Kaplıcaları: Ortalama 47 derecelik suları ile çeşitli hastalıkların tedavisinde hizmet verir.
  • Balıkesir Gönen Kaplıcaları: 52 derecelik suları ile iltihaplı hastalıkların tedavisinde tercih edilir.

Cilt Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar - kızılcahamam kaplıcaları

Ülkemizde Bulunan Kaplıcalar ve Özellikleri

Ülkemizde bulunan kaplıcalar mineralli ve zengin element yapıları sayesinde tüm hastalıkların tedavisinde kullanılacak çeşitleri yer alır. Özellikle bulundukları bölgenin toprak yapısına uygun olarak element içerikleri nedeniyle çeşitli elementler bulunan farklı özelliklerde kaplıcalarımız yer alır. Zengin toprak yapımız sayesinde ülkemizin her bölgesinde farklı hastalıkların tedavisinde kullanılan kaplıcalar ve kaplıca tesisleri yer alır. Özellikle cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılabilecek çok sayıda kaplıcamız bulunur.

Cevap bırakın