Afyon’un En İyi Termal Otel ve Termal Tatil Köyü

Termal suların yararlarını bilmeyen yoktur. Cilt, solunum, eklem rahatsızlıkları gibi birçok hastalıkta tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Türkiye, yeraltı suları bakımından oldukça zengindir ve bu sebeple çok sayıda termal otele ev sahipliği yapar. İstanbul yakınlarında küçük bir hafta sonu kaçamağı için termal tatil planı yapanlar, Bursa, Sapanca ya da Yalova’daki tesisleri tercih edebilirler. 

Eğer farklı bölgelerde bir tatil planlıyorsanız, tarihi çok eskiye dayanan ve UNSECO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Denizli veya Afyon’daki termal oteller seçeneğini düşünebilirler. Şifa bulacağınız aynı zamanda da geniş ve ferah bir tesis arıyorsanız; Özgül Termal Tatil Köyü, lüks bir tatil planlıyorsanız İkbal Thermal Hotel beklentilerinizi kesinlikle karşılayacaktır. 

Doğu Avrupa’nın En Lüks Termal Oteli: İkbal Thermal Hotel

SGK’nın Afyonkarahisar kaplıcalarını karşılıyor mu - ikbal otel

Afyon termal otel denilince herhalde akla ilk gelen tesislerden biri İkbal Thermal Hotel’dir. İzmir kara yolu mevkiindeki tesis, Afyon şehir merkezine 9 km ve Zafer Havalimanı’na 49 km mesafede konumlanıyor. Dünyanın en lüks otellerinin seçildiği “World Luxury Hotel Awards” töreninde Doğu Avrupa’nın en lüks termal oteli seçilmiştir. Bu ödül sayesinde tesis, dünyada bilinirliliğini oldukça arttırmıştır. Lüks ve konforu aynı anda sunan odaları, modern mimari yapısı, göz alıcı mobilyaları, termal su havuzları ile “en lüks termal otel” ödülünü ne kadar hak ettiğini gösteriyor. 

Spa ve sağlık merkezi, thalasso merkezi, masaj, fitness merkezi, jakuzi, hidtomasajlı küvet, sauna, solaryum, Türk hamamı, buhar odası, thai masajı, yosun tedavisi, açık ve kapalı yüzme havuzları, aquapark İkbal Otel’in sunduğu hizmetlerinden sadece bir kaçı. Ayrıca tesiste aile, anti-alerjik, balayı, vip, ses geçirmeyen gibi oda çeşitleri bulunmaktadır. 

Termal Tatil Köyü Arayanalar: Özgül Termal 

grand-Grand Özgül Termal

Afyon’da tatil köyü olarak çok fazla otel bulunmamaktadır. Afyon Gazlıgöl bölgesinde bulunan ve 130000 metrekare alana inşa edilmiş olan Özgül Termal Tatil Köyü’nde 2 açık ve 4 kapalı olmak üzere 6 tane yüzme havuzu, çocuk parkı, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, tenis kortu ve basketbol sahası bulunmaktadır. Tesis içerisinde farklı büyüklüklerde odalar bulunur. Kalabalık bir tatil planlıyorsanız seçeceğiniz oda türü size oldukça avantaj sağlayacaktır. 

Özgül Termal yarım pansiyon konseptiyle hizmet veren bir tesis olup bazı odalarının kendine ait mutfakları bulunmaktadır. Tesiste ücretsiz olarak, buhar odası, hamam, yetişkin/çocuk yüzme havuzu, jakuzi, spa, spor salonu ve saunadan yararlanılabilmektedir. Artı olarak Özgül Termal kalabalık aileler için villa kiralama hizmeti de vermektedir.

Cevap bırakın