Afyon Kaplıcaları ile Hem Şifa Bulun Hem Yeni Yerler Keşfedin

Afyon kaplıcaları geçmişten günümüze en çok tercih edilen kaplıca türleri arasında yer almaktadır. Suyunun içerisinde yer alan doğal mineraller birçok hastalığın iyileşmesine katkı sağlamaktadır. Düzenli kür uygulaması sonucunda ilgili rahatsızlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca burada yer alan kaplıcalar SGK kapsamı içerisinde de yer almaktadır. Doktor raporunuz ile SGK kapsamı içerisinde hizmet alarak kaplıca kürlerinden yararlanabilirsiniz. Kaplıca tedavisine başladıktan sonra çevreyi de tanımayı ihmal etmeyin. Çünkü Afyon gezilip görülmesi gereken yerler açısından oldukça zengindir. Bunun için yeni yerler keşfetmeye hazır olun.

Afyon Kaplıcaları ile Hem Şifa Bulun Hem Yeni Yerler Keşfedin - termal oteller

Afyon’da Görülmesi Gereken Yerler

Afyon kaplıcaları ünlü olduğu gibi görülmesi gereken yerleri de bir o kadar ünlüdür. Bu yerleri gezmeye başlamadan önce mutlaka fotoğraf makinenizi de yanınıza almayı ihmal etmeyin.

Afyon Kalesi

Afyon’u tepeden seyretmek istediğinizde bu kale ideal bir seçim olacaktır. Binlerce yıllık tarihi üzerinde taşıyan kale günümüze kadar korunarak gelmeyi başarmıştır. Kale Hititliler zamanında yapılmıştır.

İscehisar Peri Bacaları

Afyon’da da peri bacası mı var demeyin. Evet var. Yol boyunca devam eden Peri bacalarının muhteşem manzarası sizi mest edecektir.

Afyon Kaplıcaları ile Hem Şifa Bulun Hem Yeni Yerler Keşfedin - İscehisar Peri Bacaları

Afyon Ulu Cami

1200’lü yıllarda yapılan cami Afyon’un en büyük simgelerinden biri olarak yer alır. Ahşap işlemeleri ile de bilinen cami mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Afyon Amorium Antik Kenti

Emirdağ ilçesinde yer alan antik kent birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihi dokuyu yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bölge de farklı bir gün geçirebilir ve tarihi hakkında da geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

Afyon Kaplıcaları ile Hem Şifa Bulun Hem Yeni Yerler Keşfedin - amorium antik kenti

Afyon Kaplıcaları Neden Çok Ziyaretçi Alıyor?

Afyon kaplıcaları her dönem en çok ziyaret edilen noktalar arasındadır. Kaplıca suyunun 60 derecelere çıktığı Afyon’da, kaliteli bir kaplıca tatili dönemi geçirebilirsiniz. Kaplıca kürü uygulaması yaparken bilmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Öncelikle aç karna kür uygulaması yapmanız yararınıza olacaktır. Günde iki defa kür uygulayabilirsiniz. Ayrıca kaplıca suyunda terlemeye başladıktan 5 dakika sonra çıkmanız da yararınıza olacaktır. Bu sayede ilgili hastalıkların iyileşmesine de katkı sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın